"Daj dievčaťu správnu obuv a ona môže dobiť svet!" Marilyn Monroe
Späť do obchodu

Registrácia

VALENTINO - Vie co ženy chcú!

 

 

valentino logo

Talianska značka Valentino, právom nazývaná ako kráľovská značka medzi haute couture bola založená v roku 1960 talianskym módnym návrhárom, parfumérním dizajnérom a podnikateľom Valentino Clemente Ludovico Garavanim (narodený 11. mája 1932).

Tento talentovaný muž bol už od detstva fascinovaný krásnymi ženami v krásnom šatách, takže vo veku 14 rokov začal kresliť oblečenie a o tri roky neskôr cestoval do Paríža. Tam začal študovať na Chambre Syndicate de la Haute Couture, špecializovanej školení pre šaty a dizajn. valentino banner SK

Vo Francúzsku prešiel módnymi domami Jean Desses, kde spolupracoval s Guy Larochemom a po 8 rokoch sa vrátil do Talianska, aby otvoril svoj prvý butik s pomocou svojho otca a jeho spoločníka.

Najskôr sa nepodarilo a jeho otcovská spoločnosť čoskoro odišla. Valentino však neváhal začať svoju počiatočnú neúspech a on a jeho priateľ Giancarlo Giemitti, ktorý zanechal svoje starosti v podnikaní, sa ponoril do návrhu.

Už v roku 1962 predstavil svoju prvú kolekciu na veľkej show v nádhernom Palazzo Pitti vo Florencii. Jeho popularita a známy rýchlo vzrástli. Najprv v rodnom Taliansku, ale čoskoro po celom svete.

Predstavil svoju prvú kolekciu Couture v hoteli Waldorf Astoria v New Yorku v roku 1964 a záujem bol obrovský. O tri roky neskôr získal prestížnu cenu Neimen Marcuse, ktorá je ekvivalentom Oscars v módnom svete.


Valentínsky prvý prominentný zákazník bol Jaqueline Kennedy, ktorý ho vybral v roku 1968 ako tvorca svadobných šiat s miliardárom Aristotelom Onassisom. Tieto šaty, jemné čipky biely mini, sa stali jedným z najkrajších šperkov Valentina.

Vo všeobecnosti však bol Valentino známy špeciálnym odtieňom tkanín, známym ako "Valentino Red".


Zbierky tejto značky a jej zakladateľa boli úspešné už mnoho rokov, mnohokrát svet tlieskal, šperky jeho dielne zdobia súčasné ženy nielen počas každého Oscara, ale aj drahé múzejné exponáty.

Oficiálne ukončil svoju kariéru v januári 2008.


Značka Valentino teraz pôsobí vo viac ako 70 krajinách, kde má viac ako 1250 predajných miest. V súčasnosti je súčasťou skupiny Valentino Fashion Group, jednej z najväčších svetových módnych skupín. Valentino ponúka širokú škálu luxusných výrobkov od Haute Couture a Prèt-à-Porter, rozsiahlu kolekciu doplnkov vrátane tašiek, topánok, drobného koženého tovaru, pások, okuliarov, hodiniek a parfumov.

 

VALENTINO%20BANNER%20SK%202

oficiálne stránky: www.valentino.com 

Tím FS

kontakty_sk

zdroj: FMD, BIOGRAPHY

https://en.wikipedia.org/wiki/Valentino_(fashion_designer)

 

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32