"Daj dievčaťu správnu obuv a ona môže dobiť svet!" Marilyn Monroe
Späť do obchodu

Registrácia

MANOLO BLAHNIK V PRAHE!

Manolo_Blahnik _4_compressed

Ktorá z nás by nepoznala a nemilovala prekrásne topánočky Manolo Blahnik v ktorých žiarila Sarah Jessica Parker ako Carrie Bradshaw v seriáli Sex v meste ... Už ste ale zaznamenali unikátny spoluprácu geniálneho španielskeho návrhára Manolo Blahnik a slávnej speváčky Rihanny?

 
Teraz máte jedinečnú príležitosť navštíviť a obdivovať všetky tieto slávne a luxusné modely na výstave   nazvanú ART OF SHOES v Múzeu Kampa - Praha. Výstava ponúka prierez celoživotné tvorbou Manolo Blahnika a tak 
manolo-2_compressed okrem moderných luxusných modelov, ktoré vznikli v spolupráci s Rihannou alebo sa preslávili v seriáli Sex v meste sú k videniu aj ďalšie kúsky tohto geniálneho návrhára. Navyše lokácie Praha nebola vybraná náhodou, ale súvisí s jeho osobou, pretože ako sám hovorí, hrdo sa považuje za polovičného Čecha, vďaka koreňom, za ktoré vďačí svojmu otcovi.

Výstava bude trvať do 12.11. 2017.

To si skrátka nemôžeme nechať ujsť ;-)

 

"Vždy som milovala návrhy Manolo Blahnika, ktorého obuv predstavuje tie najluxusnejšie a najviac nadčasové topánky. Keď ženy nosia topánky, cíti sa neuveriteľne. Mať možnosť s ním spolupracovať bol tak môj sen, ktorý sa stal skutočnosťou. "Rihanna.

rihanna-manolo-blahnik-so-stoned-shoes-1

Manolo Blahnik sa narodil 27. novembra 1942 na Kanárskych ostrovoch. Ako už ale jeho priezvisko napovedá, má slovenské pôvod, za ktorý vďačí svojmu otcovi. Manolo sa tak hrdo vyhlasuje za polovicu českého.
Svoje detstvo prežil spoločne so svojou sestrou v mieste svojho rodiska v nádhernom prostredí prímorských banánových plantáží. Už v detstve ho začínala zaujímať móda, čomu do veľkej miery prispieva jeho matka a jej záľuba v móde. Štúdium však nezáležalo len na jeho rozhodnutí. Rodičia videli svoju budúcnosť skôr v politike a diplomacii. Manolo však už po prvom semestri prestupuje na jeho srdci bližšiu odbor, ktorým je literatúra a umenie. Jeho snovou túžbou v tom čase je stať sa scenáristom.

carrie-bradshaw-manolo-blahnik-main_compressedZvrat v jeho zmýšľanie nastal v roku 1971, kedy sa stretáva v New Yorku s Dianou Vreeland (neskorší šéfredaktorka časopisu Vogue). Jeho práca sa potom začala sústreďovať výlučne na výrobu obuvi, konkrétne mužskú módu. Avšak nesplnila svoj nápad a do istej miery obmedzila jeho schopnosti. Takže šiel do práce na topánkach pre ženy a otvoril v Londýne butik. Jeho charakteristický a výrazný a originálny štýl sa čoskoro stane základom úspechu. Elegantná pätka je pre svoju prácu typická. Začína obúvať predné celebrity Anglicka ako sú napríklad Lady Diana, Madonna alebo Kylie Minogue.

Na americký trh prenikol už v roku 1978, kedy realizuje kolekciu pre slávny obchod Bloomingdale's, známy aj z presláveného televízneho sitcomu Priatelia. Najväčší podiel na Blahnikova sláve má však seriál SEX V MESTE A jeho hlavná predstaviteľka Sarah Jessica Parker.Dodnes svoju inšpiráciu nachádza vo všednom živote a jeho bežných výjavoch a naďalej spolupracuje s poprednými celebritami ako např.Naomi Campbell, Victoria Beckham, Kate Moss a mnoho ďalších .

 

 

manolo%20BLAHNIK%20Sk

 

Zdroj: Wikipedia, Luxury Prague Life, Chic2Chic,Glamour,Luxury Reportes,Papermag

Tím FS

kontakty_sk

 

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32