"Daj dievčaťu správnu obuv a ona môže dobiť svet!" Marilyn Monroe
Späť do obchodu

Registrácia

Michael Kors sa spojil s Jimmy Choo

 

... vlastne to nie je úplne dobrovoľné spojenie, ale podpora tržieb MK s expanznými výhľady pre Jimmy Choo.

Celá táto tranzakcia stála 869 milóna libier (1,2 miliardy Dolárov). Michael Kors si sľubuje od kúpy veľa. V posledných rokoch jeho tržby výrazne klesajú a už sa neradí medzi luxusné značky. Aktuálne patrí do kategórie "dostupná-luxusný", čo nebolo úplne v pláne Korsa.

Akvizícia je reakciou na pokles tržieb u upscale značiek, pretože nakupovanie v nákupných centrách "prudko kleslo", píše The New York Times. Hoci e-commerce stránky, fast-módne značky, a dokonca aj luxusné značky ako Gucci naďalej prospievajú, značky v "dostupnom luxusnom trhu", taký ako Kors, sa stretávajú s prepady.
 
Jimmy Choo robí zaujímavou dvojicu s Korsa, lebo prvé je známy svojím neba vysokým stilettosem a glam, krištáľovo zdobenými vzory, zatiaľ čo ten druhý gravituje smerom ku koženému tovaru.

Ale Kors si myslia, že majú dobrý deal. Spoločnosť pre WWD uviedla, že plánuje začleniť Jimmy Choo do internej štruktúry. "Skúsenosti, infraštruktúru a schopnosti, ktoré vyvinula spoločnosť v priebehu svojho celosvetového rastu ako luxusné módna značka, podporí rast Jimmyho Choa prostredníctvom otvorenia maloobchodných predajní a ďalšieho rozvoja jeho online prítomnosť."

Jimmy Choo bude aj naďalej fungovať "rovnako ako dnes" s Pierrom Denisom ako generálnym riaditeľom a Sandrou Choi ako tvorivej riaditeľkou, takže neočakávajte žiadne veľké zmeny v spoločnosti ani v jej návrhoch. Medzitým Kors plánuje pridať do svojho repertoáru "rozšírený sortiment" produktov.

Tím FS

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32 

 

pôvodný článok:

http://www.harpersbazaar.com/fashion/designers/a10356023/michael-kors-buys-jimmy-choo/