"Daj dievčaťu správnu obuv a ona môže dobiť svet!" Marilyn Monroe
Späť do obchodu

Registrácia

Trussardi timeline

 

Trussardi_logo_black

 

Trussardi je taliansky módny dom založený v roku 1911. Začal ako výrobca kožených rukavíc a rozšíril svoju linku na ďalšie kožené výrobky v 70. rokoch po tom, čo Nicola Trussardi prevzal od svojho strýka. V 80. rokoch začala spoločnosť vyrábať konfekčné odevy okrem výrobkov vrátane parfumov a džín. Až do deväťdesiatych rokov 20. storočia spoločnosť Trussardi predávala medzinárodne s najväčšími trhmi v Taliansku a Japonsku. Od roku 2014 je Tomaso Trussardi generálnym riaditeľom Creative Director spoločnosti Gaia Trussardi a predsedníčkou Trussardi Maria Luisou Trussardiovou.

Nicola-Trussardi-e-Levriero-Greyhound

Nicola Trussardi

 

Trussardi je hlavnou zbierkou módneho domu s kolekciou konfekcie a couture. Vyrába odevy pre mužov i ženy. Zbierka roku 2014 bola čiastočne inšpirovaná filmmi Jean-Luc Godard a Francois Truffaut. Nicole Phelps napísala o Trussardi,

"Rodinná spoločnosť Trussardi je jedným z najmodernejších domov v Taliansku s históriou remeselných remesiel."

Historia:

1911-1970 

Spoločnosť Trussardi bola založená v roku 1911 spoločnosťou Dante Trussardi ako výrobca kožených rukavíc predávaných verejnosti a talianskej armáde počas druhej svetovej vojny, kým ju nepredložili armády spojeneckých síl. Po jeho smrti prevzal Danteov synovec.

1970

V roku 1970 prevzal Nicola Trussardi od svojho starého otca Danteho po tom, čo bol zabitý pri loveckej nehode. Manželka Marialuisa sa tiež stala tvorivým riaditeľom ako kreatívny riaditeľ. Počas 70-tych rokov sa Nicola Trussardi prispôsobil meniacim sa módnym trendom diverzifikáciou do iných kožených výrobkov a doplnkov a konečne koženého oblečenia. Začínal tovarmi, ako sú peňaženky, kufre, opasky a topánky, s novým logom chrta. Nicola získal plnú kontrolu nad spoločnosťou po smrti svojho otca.

 

Multiple_colour_logos_for_Trussardi

Logo greyhoundu

1980

Spoločnosť predstavila svoj prvý parfum v roku 1980 s názvom "Trussardi", nasledovaný v roku 1983 kolekciou "Trussardi Uomo" pre mužov. Teraz plná vedúci spoločnosti, Nicola predstavil prvú kolekciu Trussardi dámskej ready-to-wear líniu v roku 1983, nasledovala pánska kolekcia v roku 1984. Trussardi Jeans bol založený v roku 1986.
V roku 1985 mala značka 120 obchodov po celom svete. Spoločnosť tiež vyvinula návrhy interiérov pre súkromné ​​lietadlá a vrtuľníky. Okolo tejto doby vstúpili na americký trh, v sekciách v obchodných domoch okrem butikov a počiatočných franchisingových miestach v Beverly Hills, Atlante, Miami a San Franciscu. Prvé miesto Bloomingdales sa otvorilo v roku 1985, kedy operný spevák Luciano Pavarotti navštívil slávnostné otvorenie. V roku 1989 spoločnosť začala svoju prvú sériu okuliarov. V roku 1993 spoločnosť otvorila výskumné a vývojové centrum v Brindisi, ktoré sa najprv zameralo na výskum surovín, nové tkaniny a zmenu balenia tak, aby boli ekologickejšie.

1990

Spoločnosť tiež vyvinula značkové obchody s dvoma rôznymi zbierkami. Prvými boli obchody Trussardi, ktoré predávali značku Trussardi. Druhá bola nazvaná T-Stores, ktorá predávala líniu životného štýlu spoločnosti. Tovar nájdené v T-Store môže obsahovať džínsy, športovú kolekciu, bicykle, stolný riad a cukrovinky. Prvé tri obchody boli otvorené v roku 1995 v Bangkoku, Hong Kongu a Soule. V roku 1996 vydala Trussardi prvú oficiálnu líniu oblečenia T-Store. Tri počiatočné smery pre kolekcie boli Trussardi Šport, Jeans a T-store, z ktorých každá vyrábala spoločnosť Sosab - vlastnená spoločnosťou Nicola Trussardi a pôsobiaci v talianskej Modene. Prvý obchodný spoločnosť New York City bola otvorená aj v roku 1996. V tomto roku obrat spoločnosti vrátane licencií predstavoval 530 miliónov dolárov. Otvorili nový obchod v Miláne a Nicola Trussardi nechal vystaviť Marino Alla Scala naproti opera La Scala. Súčasťou areálu je aj bar, reštaurácia a obchod.

Dovtedy mala spoločnosť sedem fragmentov, pričom približne jedna tretina predaja sa uskutočnila v Európe a dve tretiny v zahraničí. V roku 1998 spoločnosť Trussardi uviedla do prevádzky nový sortiment okuliarov, vrátane šošoviek a slnečných okuliarov. V roku 1992 spoločnosť Trussardi licencoval svoje linky Trussardi Levriero a Trussardi Action japonskej spoločnosti C. Itoh za približne päť rokov za 1,4 miliardy dolárov. V tej dobe Japonsko predstavovalo asi 70% celkového vývozu spoločnosti z Talianska a v krajine bolo asi 200 obchodov Trussardi Levriero.Po svojom partnerstve s C. Itoh založila Nicola Trussardi spoločnosť Teijin Ltd, ktorá má byť dlhodobým partnerom spoločnosti Trussardi v krajine. V roku 2003 Trussardi prevzal Mitsui za svojho partnera v Japonsku a ukončil svoj vzťah s Teijin.

2000

Trussardi_rodina

Francesco Trussardi, syn Nicola, sa stal prezidentom značky po smrti svojho otca v roku 1999. Jeho sesterská spoločnosť Beatrice tiež získala vedúce postavenie v spoločnosti. Po smrti svojho brata v roku 2003 sa Beatrice stala prezidentkou a generálnym riaditeľom módneho domu a zostala prezidentom až do prevzatia Maria Luisa Trussardiho. V roku 2006 bola značka najatý Ericom Wrightom, ktorý predtým navrhol Fendiovi, že je dizajnérom domu. V roku 2008 spoločnosť Trussardi spustila špičkovú líniu Trussardi dal 1911, ktorú navrhol Milan Vukmirovič. V roku 2011 sa stal Umit Benan Sahin Creative Brand Manager a v roku 2013 Sahin nahradil Gaia Trussardi. Predtým, ako sa stala kreatívnou riaditeľkou hlavnej zbierky, Gaia bola už kreatívnym riaditeľom spoločnosti Tru Trussardi a Trussardi Jeans. Tomaso Trussardi je súčasným výkonným riaditeľom a výkonným riaditeľom. Na 40. výročie svojho loga produkoval Yuko Shimizu animovaný krátky film s názvom Sky Watcher.

 

Moderní kolekce

TRUSSARDI

Trussardi Jeans

Trussardi Junior

Home design

 

Trussardi gastronómia:
Il_Ristorante_Trussardi_Alla_Scala_photograph

Ristorante Trussardi Alla Scala, založená v roku 2006, dostala dve hviezdy Michelin. Prvá bola prijatá v roku 2008 a ďalšia v roku 2009, ktorú udelil šéfkuchár Andrea Bertona. Kaviareň Trussardi je prepojená s nádvorím s výhľadom na námestie a jeho sklenené steny sú tiež pred Teatro alla Scala a ďalšie budovy na promenáde.

 

TRUSSARDI na fashionsoul:

Dámská kolekcia:

Dámské tenisky Trussardi s ozdobnými třásněmi - šedé Dámská peněženka Trussardi - se zlatým logem a zipemDámská business taška TRUSSARDI JEANS - rosso

Zdroj.: https://en.wikipedia.org

 

Tím FS

kontakty_sk

Sledujte nás:

facebook-logo 32x32 instagram-social-network-logo-of-photo-camera 32x32