"Daj dievčaťu správnu obuv a ona môže dobiť svet!" Marilyn Monroe
Späť do obchodu

Registrácia

Brooks Brothers

 

BB logo originální

 

Dňa 7. apríla 1818 vo veku 45 rokov Henry Sands Brooks (1772-1833) otvoril H. & D. H. Brooks & Co. na severovýchodnom rohu ulice Catherine a Cherry na Manhattane. Vyhlásil, že jeho vedúcim princípom je: "Vyrobiť a predávať len tovar najkvalitnejšieho charakteru, predávať ho za spravodlivý zisk a jednať s ľuďmi, ktorí hľadajú a oceňujú takýto tovar." V roku 1833 jeho štyri Synovia, Elisha, Daniel, Edward a John, zdedili rodinný podnik a v roku 1850 premenovali firmu "Brooks Brothers".

Vo svojej ranej histórii bol Brooks Brothers známy tým, že predstavil oblek pripravený k oblečeniu americkým zákazníkom. V polovici devätnásteho storočia Brooks Brothers obliekol amerického prezidenta Abrahama Lincolna a považoval ho za verného zákazníka. Pri svojom druhom inaugurácii mal Abraham Lincoln na sebe kabát, ktorý pre neho špeciálne vytvoril Brooks Brothers. Ručne vyšívaný podšívkou bol dizajn s orlom a nápisom "Jedna krajina, jeden osud". Mal na sebe kabát a Brooks Brothers oblek, keď bol zavraždený. Brooks Brothers tiež profitoval z otroctva výrobou a predajom oblečenia vyrobeného špeciálne pre otrokov. Ako dodávateľ vojenských uniformy počas občianskej vojny sa Brooks Brothers stal terčom rozhorčenie za údajne zlú výrobu. So zmluvou z New Yorku dodávali uniformy pre dobrovoľníkov z New Yorku, Brooks Brothers zobrali mleté ​​a niekedy rozpadávajúce handry, prilepili je a šilovali ich do uniformy. Rozpadli by sa v daždi a boli predmetom posmechu od iných plukov.

Brooks Brothers obliekli 40 z 45 amerických prezidentov. Prezident Spojených štátov Ulysses S. Grant začal svoju "spoluprácu" s Brooks Brothers počas občianskej vojny, keď si požiadal o uniformy na mieru pre Unionofficers v americkej občianskej vojne. Prezident Theodore Roosevelt miloval oblečenie Brooks Brothers; Dokonca objednal uniformu šiat pre španielsko-americkej vojny u Brooks Brothers. Mnoho ďalších prezidentov, vrátane Herberta Hoovera, Theodora Roosevelta, Franklina Roosevelta, Johna F. Kennedyho, Richarda Nixona, Geralda Forda, Georgea W. Busha, Billa Clintona a Baracka Obamu, bolo známe, že nosia oblečenie Brooks Brothers. Franklin Roosevelt nosil brooks Brothers nosítko a Fedoru na Yalta konferencii v roku 1945.

V neskorom devätnáste storočie bratia Brookové prispôsobili veľa odlišných uniforiem pre elitnej pluky Newyorskej národnej gardy, rovnako ako uniformy pre štátnych príslušníkov New Yorku a dôstojníkmi odborov počas občianskej vojny. V tej dobe boli zmluvy o uniformách známe ako príklad korupcie v tom, ako boli získané, a zlá kvalita odevu bola pre smiech, uniformy boli často vyrobené z lisovaného handry, takže sa rozpadli v prvých dažďoch.

Symbol Golden Fleece bol prijatý ako ochranná známka spoločnosti v roku 1850. Ovce zavesená vo stuhe bola už dlho symbolom britských vlnených obchodníkov. Z pätnásteho storočia bol tento obraz znakom rytierov zlatého rúna, ktorý založil Philip the Good, vojvoda z Burgundska. V klasickej gréckej mytológii, magický lietajúci baran alebo zlaté rúno, hľadal Jason a Argonauts.

Posledným členom rodiny Brooks bol vedúci spoločnosti Winthrop Holly Brooks, ktorý v roku 1935 prevádzkoval firmu až do svojho predaja v roku 1946, kedy spoločnosť získala spoločnosť Julius Garfinckel & Co. Hoci Winthrop Brooksová zostala u spoločnosti ako postava, Po akvizícii sa stal riaditeľom Brooks Brothers John C. Wood. Tesne predtým bol Wood nosičom papierov pre konferenciu Dumbarton Oaks. Pod vedením Wooda sa Brooks Brothers stali ešte viac tradičnými.

Do roku 1971 bolo v prevádzke jedenásť obchodov Brooks Brothers, ktoré sa nachádzajú na Manhattane, Chicagu, Bostone, San Franciscu, Pittsburghu, Los Angeles, Atlante, Washingtone a St Louis ako neoddeliteľnú súčasť maloobchodného konglomerátu Garfinckel, Brooks Brothers, Spoločnosť Miller & Rhoads, Inc., ktorá mala spoločnosť do roku 1981, keď ju získala spoločnosť Allied Stores.

Spoločnosť Brooks Brothers získala britská firma Marks & Spencer v roku 1988. V roku 2001 spoločnosť Marks & Spencer predala firmu Brooks Brothers spoločnosti Retail Brand Alliance ("RBA"), teraz známu ako Brooks Brothers Group, spoločnosť súkromne vlastnená talianskym miliardárom Claudio del Vecchio ( syn zakladateľa spoločnosti Luxottica Leonardo del Vecchio). Spolu s Brooks Brothers, RBA zahŕňa Carolee, návrhárok šperkov pre obchodné domy a špecializované obchody. V roku 2007 predala RBA svoju ženskú značku Adrienne Vittadini.

Ako to vyzerá dnes?

V roku 2015 bolo v Spojených štátoch 210 obchodov Brooks Brothers a 70 v iných krajinách, vrátane Austrálie, Indie, Taiwanu, Kórey, Japonska, Číny, Francúzska, Španielska, Spojeného kráľovstva, Čile, Kanady, Panamy, Taliansko, Filipíny, Poľsko, Mexiko , Spojené arabské emiráty, Peru, Singapur, Švajčiarsko, Indonézia, Malajzia a Grécko. V roku 1998 založil Brooks Brothers oficiálne internetové stránky. Spoločnosť sídliaca na Madison Avenue v New Yorku, sú vlajkovými obchody Spojených štátov v Manhattane, San Franciscu, Chicagu, Bostone a Beverly Hills.

Hoci väčšina oblečenie Brooks Brothers je dovezená, mnoho oblekov firmy, športové kabáty, košele a niektoré doplnky sú vyrábané v Spojených štátoch. Mnoho zo svojich radov "1818" sa vyrába v továrni Brooks Brothers v Southwick v Haverhill, Massachusetts. Všetky kravaty Brooks Brothers sú v Anglicku alebo v Taliansku a väzby sú stále "vyrezávané" do továrne Brooks Brothers v Long Island City v New Yorku; Mnoho košieľ je vyrábané v továrni na košele v Garland v Severnej Karolíne. Brooks má aj rad kníh o etikete a spôsoboch pre dámy a pánov. Jej vyšším štítkom je rad Golden Fleece, ktorá ponúka obleky, ktoré sú v Spojených štátoch upravené.

V septembri 2007 oznámil generálny riaditeľ spoločnosti Brooks Brothers Claudio Del Vecchio odhalenie novej high-end kolekcie pánskeho a ženského oblečenia s názvom Black Fleece. Del Vecchio oznámila, že prvým hviezdnym hosťujúcim návrhárom novej kolekcie bude New York pánsky designer Thom Browne. Black Fleece dostal toľko kritického a komerčného úspechu, že Brooks Brothers v zime roku 2008 otvoril v Bleecker Street samostatný butik Black Fleece.

V roku 2008 spoločnosť začala rozsiahlu rekonštrukciu svojho vlajkového obchodu na adrese 346 Madison Avenue.

Hoci dnes mnoho ľudí považuje Brooks Brothers za veľmi tradičné značku, spoločnosť predstavila na americkom trhu rad odevných noviniek v celej svojej histórii ako vodca v americkom priemysle pánskeho oblečenia.

Cena

6061
16061
Pánská košile Brooks Brothers s kapsou - modrá
Pôvodne: €159,73  (–62 %)
€60,12

Stránka 1 z 2 - 36 položiek celkom