"Daj dievčaťu správnu obuv a ona môže dobiť svet!" Marilyn Monroe
Späť do obchodu

Registrácia

Laura Biagiotti

 

stažený soubor (1)

 

Slávna talianska návrhárka módneho sveta, Laura Biagiotti sa narodila 4. augusta 1943. V Ríme študovala literatúru, usilovala o kariéru v archeológii a zároveň pomáhala rodičom s výrobou oblečenia. Della Biagiotti, jej matka, navrhla pracovné uniformy pre Aitaliu v roku 1964. Jej otec zomrel, keď bola Laura sedemnásť. V roku 1972 predstavila svoju kolekciu na svoju debutovú módnu prehliadku.

Dom Biagiotti, ktorý sa nachádza na Via de Condotti v Ríme, je jednou z najväčších módnych značiek v Taliansku. Laura sa na chvíľu presťahovala do Pekingu av roku 1988 bola prvou talianskou dizajnérkou, ktorá predstavila svoju prácu v Číne. Tridsať čínskych modelov ukázalo Lauru kolekciu.

Laura získala niekoľko ocenení ako Knights of Labor Award od talianskeho prezidenta Luigi Scalfaro za jej prínos pre fashion, cenu Marco Polo od čínskej vlády za prijatie módy v krajine a taktiež cenu Leonardo.V roku 2011 bola ocenená americkou cenou Nadácia Taliansko / USA. Bola tiež prvá, ktorá získala cenu Prix Femmes D'Europe za jej úsilie a podporu pre ženy v rozvoji integrovanej Európy. Ďalšie ocenenie bolo Marisa Bellisario a cena za celoživotné úspech National Council of Italian Fashion 's Lifetime Achievement Award, ktorá bola predstavená v rámci módnej prehliadky Donna sotto le stelle.

V roku 2002 vydala Talianska pošta 41-percentnú známku na počesť Laury.

Od roku 1980 žije a pracuje na vidieku Ríma na zámku Marco Simone. Dcéra Lavinia Biagiotti Cigna sa stala členom rodiny a v roku 2005 sa stala viceprezidentkou spoločnosti.

Biagiotti je jednou z najvýznamnejších značiek módnej platformy v Taliansku. Jej značka, Laura Biagiotti, je známa po celom svete za kvalitu, ktorú prináša do módy. New York Times ju opísala ako Queen Cashemere, pretože má rád vzácnu priadzu, ktorú používa s novou dimenziou. Značka je známa svojimi ženskými rezmi, vynikajúcim spracovaním a výberom látok. Pred Biagiotti, cashmere tkanina nebola dobre známa ako módny štýl. Laura dokázala, že produkuje pohodlné aj lichotivé oblečenie pre ženy, ktoré si rýchlo obľúbili voľné šaty s módnym strihom a ktoré sa vyznačujú špičkovým spracovaním. Taktiež jej kolekcia okuliarov v 80 rokoch bola veľkým úspechom - okuliare v tvare masky - ktoré sú stále žiadané.

Laura Biagiotti v rozhovore popísala Taliansko ako štát plný malých obchodov s exkluzívnymi zbierkami. Vo väčšine prípadov musia byť dizajnéri aj výrobcovia. Predtým, ako pracovala pod jej menom, Laura navrhla "prêt linky" pre couture domy v Ríme. Táto práca naučila Lauru význam vzťahu medzi dizajnérom a zákazníkom.

Laura je popísaná ako priemerná žena, ktorá rozumie módnym prianiam iných priemerných žien.

Značka navrhuje, vyrába a predáva dámske odevy, doplnky, svadobné doplnky, parfumy, pánske doplnky a detské oblečenie.

 

Cena

60184
160184

Stránka 1 z 1 - 4 položiek celkom