"Daj dievčaťu správnu obuv a ona môže dobiť svet!" Marilyn Monroe
Späť do obchodu

Registrácia

VALENTINO

 

valentino logo

Talianska značka Valentino, správne pomenovaná ako kráľovská značka medzi haute couture, bola založená v roku 1960 talianskym módnym návrhárom, perfumérom a obchodníkom Valentino Clementeo Ludovico Garavanim.

Tento talentovaný muž bol už od detstva fascinovaný krásnymi ženami v krásnom šatách, takže vo veku 14 rokov začal kresliť oblečenie a o tri roky neskôr cestoval do Paríža. Tam začal študovať na Chambre Syndicate de la Haute Couture, špecializovanej školení pre šaty a dizajn.

Vo Francúzsku prešiel módnymi domami Jean Desses, kde spolupracoval s Guy Larochemom a po 8 rokoch sa vrátil do Talianska, aby otvoril svoj prvý butik s pomocou svojho otca a jeho spoločníka.

Najskôr sa nepodarilo a jeho otcovská spoločnosť čoskoro odišla. Valentino však neváhal začať svoju počiatočnú neúspech a on a jeho priateľ Giancarlo Giemitti, ktorý zanechal svoje starosti v podnikaní, sa ponoril do návrhu.

Už v roku 1962 predstavil svoju prvú kolekciu na veľkej show v nádhernom Palazzo Pitti vo Florencii. Jeho popularita a známy rýchlo vzrástli. Najprv v rodnom Taliansku, ale čoskoro po celom svete.

Predstavil svoju prvú kolekciu Couture v hoteli Waldorf Astoria v New Yorku v roku 1964 a záujem bol obrovský. O tri roky neskôr získal prestížnu cenu Neimen Marcuse, ktorá je ekvivalentom Oscars v módnom svete.

Valentínsky prvý prominentný zákazník bol Jaqueline Kennedy, ktorý ho vybral v roku 1968 ako tvorca svadobných šiat s miliardárom Aristotelom Onassisom. Tieto šaty, jemné čipky biely mini, sa stali jedným z najkrajších šperkov Valentina.

Zbierky tejto značky a jej zakladateľa boli úspešné už mnoho rokov, mnohokrát svet tlieskal, šperky jeho dielne zdobia súčasné ženy nielen počas každého Oscara, ale aj drahé múzejné exponáty.

Valentino teraz pôsobí vo viac ako 70 krajinách, kde má viac ako 1250 predajných miest. V súčasnosti je súčasťou skupiny Valentino Fashion Group, jednej z najväčších svetových módnych skupín. Valentino ponúka širokú škálu luxusných výrobkov od Haute Couture a Prèt-à-Porter, rozsiahlu zbierku doplnkov vrátane tašiek, topánok, drobného koženého tovaru, pások, okuliarov, hodiniek a parfumov.

Cena

119312
1119312

Stránka 1 z 1 - 5 položiek celkom